Genel Cerrahi

Genel Cerrahi Bölümümüzde; modern tıp dünyasında kabul edilen ve uygulanan tüm yöntemler hastalarımızın hizmetine sunulmaktadır.

Genel Cerrahi Bölümü uzman hekimlerimiz; tanı veya tedavi amaçlı başvuran tüm hastalara kapsamlı bir tıbbi sorgu ve muayene sonrasında gerekli süreçleri planlamakta, ihtiyaç halinde diğer branş hekimleri ile multidisipliner bir yaklaşım içerisinde değerlendirmelerini yaparak, hizmetlerini devam ettirmektedirler.  Genel Cerrahi muayenesi esnasında tanısı konulmuş bazı hastalıklar lokal anestezi ile hemen tedavi edilebilmektedir. Ayrıca gelişmiş bir laparoskopik cerrahi ünitesine sahip olan ameliyathanemizde gündüz-gece mide, bağırsak ve safra yolları cerrahisi operasyonları bu modern teknik ile yapılabilmektedir.

Bölümümüzde ayrıca ultroid cihazı ve bant ligasyon yöntemleri ile ameliyatsız hemoroid tedavisi yapılmaktadır.

Hastanemiz endoskopi ünitesi ise (Gastroskopi, Kolonoskopi) mide barsak kanserlerinin erken teşhis ve tedavisi amacı ile hizmet vermektedir. Endoskopi Ünitemizde tüm endoskopik girişimler yapılabilmekte, gereğinde biyopsi alınabilmektedir. Endoskopi, inceleme yapılan tüm alanlarda hastalıkların kesin ve erken tanınmalarına olanak sağlar. Sedasyon yöntemi ile gastroskopi ve kolonoskopi işlemlerinde kesinlikle ağrı, nefes darlığı veya bulantı-kusma yakınması yaşanmamakta ve hasta yapılan işlemi genellikle hiç hatırlamamaktadır. Kalın bağırsak kanserinden korunmak amacıyla, herhangi bir şikayet olmasa bile, 50 yaşından itibaren 5 yılda bir kolonoskopi ile polip varlığı açısından takip yaptırın.

İleri Teknoloji

Birimimizde sizlere en iyi hizmeti verebilmek için en ileri teknolojik olanakları kullanıyoruz.

Tecrübeli Doktorlar

Doktorlarımızın tümü alanında tecrübeli ve oldukça bilgilidir.

Sık Sorulan Sorular

Doktorunuz ameliyattan önceki 2 hafta için özel bir diyet programına uymanızı isteyebilir. Bu sadece sıvı beslenmeye dayalı bir diyet de olabilir. Böylece hem kilo verecek ve hem de ameliyat sonrası uygulamanız gereken sıvı beslenme şekline alışmış olacaksınız.

Uzun süredir tıbbi diyet, egzersiz gibi kilo verme yöntemlerini deneyen ancak başarılı olamayan, beden kitle indeksi 30-35’in üzerinde olan kişiler bu ameliyatlar için uygun aday olabilir.

Kasık fıtıkları içinde en sık görülen türü indirek fıtıklardır. Burada fıtığın çıktığı yer anatomik olarak kasık kanalının kendisidir. Bu kanal doğumdan önce testislerin karın içinden torbaya indiği doğal yoldur. Doğumdan sonra buranın kapanması beklenir. Bu kanalın kapanmaması veya kapandıktan sonra yeniden açılması fıtığa neden olur. O nedenle İndirekt fıtıklar daha çok çocuklarda ve gençlerde görülür.

Direkt fıtıklar ise, adalenin yırtılması ile açılır.  Sporcularda görülen fıtıklarl ve yaşlı hastalarda görülen fıtıklar daha çok direk fıtıklardır. Adale yırtılmasının farklı nedenleri olabilir: aşırı fiziki zorlanma, ani kilo verilmesi, kronik öksürük, ıkınma ve yaşlanmaya bağlı adale zaafiyeti sayılabilir. Femoral fıtıklar ise, yine anatomik bir kanal olan femoral kanaldan çıkar ve kadınlarda görülür. Kadınlarda açık yöntemle yapılan fıtık ameliyatlarında fıtığın femoral fıtık olabileceğini akıldan çıkarmamak gerekir