Biyokimya Laboratuvarı

Biyokimya Laboratuvarımızda tüm tahliller 24 saat boyunca kesintisiz yapılmaktadır. Birinci önceliğimiz, gerek hekimlerimize gerekse hastalarımıza tanı ve tedavileri için ihtiyaç duydukları test sonuçlarını en hızlı ve güvenilir şekilde sunmaktır. 

Biyokimya Laboratuvarımızda günümüz modern tıp anlayışı çerçevesinde son teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, en güncel cihazlar ve uzman kadromuzla tıbbi laboratuvar hizmetlerini en doğru, güvenilir ve kısa sürede vermeyi amaçlamaktayız.

Biyokimya laboratuvarı, sağlık ve hastalıktaki biyokimyasal mekanizmaları, hastalıkların önlenmesi, tanı, ayırıcı tanı, prognoz ve tedavinin izlenmesinde biyolojik materyallerde (serum, plazma, dokular ve diğer vücut sıvıları), kimyasal ve moleküler biyolojik yöntemler ile analizlerin gerçekleştirilmesi, uygun analizler (testler) ile organ fonksiyonlarının incelenmesini, testlerin seçimi ve uygulamasını, sonuçların tıbbi yorumlarını, klinisyenler ile konsültasyon birlikteliği, bilimsel gelişmelere ve yeniliklere uyum sağlayan ve laboratuvar tanıyı da içeren tıbba özgün laboratuvar bilimi kapsamında faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Biyokimya Laboratuvarımızda;

Biyokimyasal Analizler
Hormon Analizleri
Metabolizma Analizleri
İdrar Analizleri
Tam Kan Sayım hizmetleri verilmektedir.

24 Saat Tahlil

Biyokimya Laboratuvarımızda tahliller 24 saat aralıksız yapılabilmektedir.

Hızlı Sonuçlar

Laboratuvarımızdaki tahlillerin en hızlı ve en güvenilir şekilde çıkması önceliğimizdir.

Sık Sorulan Sorular

Bu soruya tek bir cevap vermek imkansız. Çünkü her tahlilin sonuçlanma süresi farklıdır. Yapılan tetkikin çeşidine göre sonuçlar 15 dakikada da çıkabilir, 10 günde de. Bu sebeple bir sağlık merkezinde tahlil verdiğiniz zaman sonuçlarınızın tahmini ne zaman çıkacağı konusunda doktorunuzdan bilgi almanız, süreci daha rahat takip etmeniz açısından çok faydalı olur.

Bu laboratuvarlarda genel itibari ile kan, idrar, beyin omurilik sıvısı (BOS) ve diğer tüm vücut sıvılarının patolojik ve standart bileşimi ortaya çıkarılmaktadır. Bununla birlikte biyokimya laboratuvarları, hastalıkların tanı ve tedavi süreçlerine büyük ölçüde katkı sağlayan birimlerdendir. Hemen hemen her hastalığın teşhis ve tedavi süreçlerinde etkin rol oynamaktadır.

Test sonuçlarınızı dilerseniz hastanemizden, dilerseniz de online işlem hizmetimizden öğrenebilirsiniz.