Dermatoloji (Cildiye)

Dermatoloji birimimizde; tüm deri hastalıklarının teşhis ve tedavisi, konusunda uzman hekim ile modern teknolojik cihazlar ve yöntemler kullanılarak yapılmaktadır. Hizmet alanlarımız; deri ve zührevi hastalıklar (cinsel yolla bulaşan hastalıklar), alerjik hastalıklar, dermatokozmetoloji uygulamaları şeklindedir. Hastanemizin Dermatoloji biriminde, klasik dermatolojik muayene, takip ve tedavileri gerektiği takdirde hastaneye yatırılarak tedavileri yapılmaktadır. 

Ayrıca; dermatokozmetoloji uygulamaları bünyesinde Kimyasal Peeling Uygulamaları (Akne ve akne izleri tedavisi), PRP (cilt gençleştirme, yara iyileşmesi, saç dökülmeleri ve sivilce izi tedavileri) ve Mezoterapi (cildi ve saçları nemlendirme, canlandırma, yaşlılık lekelenmelerini giderme tedavisi),  Botoks uygulamaları (Deri kırışıklıklarının düzeltilmesi), Dolgu Uygulamaları(ciltte derin kırışıkları doldurma ve dudak dolgunlaştırma tedavisi) yapılmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Lazer epilasyon uygulaması sonucu ciltte kızarıklık görülmesi beklenen bir durumdur. Normalde uygulamayı takip eden birkaç saat ile birkaç gün içerisinde tamamen kaybolur. Epilasyonun ardından veya öncesinde kişinin güneşlenmesi veya solaryuma girmesi, kalıtımsal pigmentasyon problemi bulunması gibi özel durumlarda ciltte açık veya koyu renklenmeler görülebilir. Genel olarak bu durumlar geçicidir ve zaman içerisinde geride hiçbir iz bırakmadan kaybolur.

Her yaşta kadın veya erkeğe uygulanabilir. Özellikle sivilce ve yara izi tedavilerinde, yüzdeki kırışıklık ve sarkmaların düzeltilmesinde tercih edilir.

Dermaterapi uygulaması, 15 – 30 gün aralıklarında 3 – 6 seans olarak uygulanır. Yılda 1 kez seans olarak tekrarlanır. Ciltteki değişiklik 3 hafta içerisinde kendisini gösterir. Etkisi aylar boyunca sürer.

Gebe ve emzirme dönemindeki kişiler

Pıhtılaşma sorunu olanlarda

İnsüline bağımlı şeker hastalarına (Not: Doktoru uygun görürse, doktor gözetiminde uygulanabilir.)