Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Polikliniğimiz İzan Hastanesi’nde muayene, tetkik ve tanı işlemlerini yürütmektedir. 8 ayrı kabini, geniş salonu ve uzman kadrosuyla Fizik Tedavi Ünitemiz ise, İzan Hastanesi Klinik Konukevi’ndeki modern mekânında hastalarına şifa dağıtmaktadır.   

Her yaştan tüm ihtiyaç sahiplerinin hizmetinde olan ünitemizde, bel, boyun, omuz, diz ağrıları gibi kas iskelet sistemi hastalıklarının ayaktan tedavilerin yanı sıra, 24 saat yatarak bakım hizmeti sunulmaktadır.

Poliklinik hizmeti uzman hekim tarafından Özel İzan Sağlık Hastanesi’nde sunulurken, Klinik Konukevi bünyesindeki ünitemizde fizyoterapistler ve fizik tedavi teknikerleri tarafından omurilik yaralanmaları, kafa travmaları, inme, MS (multipl skleroz), serebral palsi ve   diğer nörolojik hastalıklara yönelik rehabilitasyon programları, ameliyat öncesi ve sonrası tüm ortopedik rehabilitasyonla, spor rehabilitasyonları uygulanmaktadır ve osteoartrit, osteoporoz, fibromiyalji gibi romatolojik problemleri olan hastalara tedavi hizmetleri sunulmaktadır.

ESWT ile topuk dikeni ve tenisçi dirseği rahatsızlıklarında başarılı tedavi uygulanmaktadır. 

Robotik Rehabilitasyon Sistemi: Türkiye’de sınırlı sayıda merkezde bulunan robotik yürüme rehabilitasyon cihazı Fizik Tedavi Ünitemizde faaliyete geçmiştir. Beyin ve omurilik yaralanmaları, kafa travmaları, inme sonrası gelişen yürüme güçlüğü ve kas zayıflığının tedavisinde robotik yürüme rehabilitasyon cihazı ile hastalar daha kolay ve hızlı bir şekilde günlük yaşama dönebilmekte ve yürüme yeteneğini yeniden kazanabilmektedir. 

Fizik Tedavi bölümümüzde klasik fizik tedavi uygulamalarına ek olarak özel rehabilitasyon uygulamaları ile kısıtlılık, güçsüzlük ve ağrı tedavisi sağlanmaktadır. Kas-iskelet sistemi problemleri, nörolojik hastalıklar, kronik ağrı ve özürlülük gibi akut ve kronik problemlere bütünsel ve multidisipliner yaklaşımla; ağrıyı azaltıp, hareket kısıtlılığını gidererek günlük yaşam kalitesini artırmak ilk hedefimizdir.

Bununla birlikte tüm yaş gruplarında özürlülüğe yol açan tıbbi durumların önlenmesi, teşhisi, tedavisi ve rehabilitasyonunda modern ve son teknoloji cihazlarla hızlı, güvenilir ve etkin bir şekilde hizmet verilmektedir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitemizde En Çok Kullanılan Fizik Tedavi Yöntemleri
 • Sıcak Tedaviler: İnfraruj, Hot pack, Parafin
 • Soğuk Tedaviler: Coldpack, Kriyoterapi
 • Elektrik Tedavileri: TENS, İnterferans, Elektrostimülasyon, Compex
 • Vakumlu Tedavi Yöntemleri
 • Traksiyon Tedavileri
 • Manyetik Alan Tedavisi
 • Lazer Tedavileri
 • Şok Tedavisi ( ESWT)
 • Robotik Rehabilitasyon (WOODWAY® LOKOHELP Elektromekanik Yürüme Cihazı)
 • Özel Rehabilitasyon Cihazları: CPM-sürekli pasif hareket, tilt table
 • Kinezyoteyp (esnek bantlama)
 • Spesifik Egzersiz Tedavileri (aletli ve aletsiz egzersizler)

7/24 Bakım Hizmeti

Konforlu bakım odalarımızda hastalarımıza 7/24 yatılı bakım hizmeti veriyoruz

Tecrübeli Doktorlar

Doktorlarımızın tümü alanında tecrübeli ve oldukça bilgilidir.

Sık Sorulan Sorular

Fizyoterapistler, kaslarınızı güçlendirmek ve işlevlerini geliştirmek için egzersiz terapisinin kullanımı konusunda eğitim almışlardır. Fizik tedavi egzersizleri, acı dindirme, yaralanma sonrası iyileşme veya önleme konusunda en etkili yollardan biri olarak kanıtlanmıştır.

Sağlık durumunuzun niteliğine bağlı olarak ilk randevu genellikle 30 ila 60 dakika aralığında sürer. Eğer seans süresini uzatmak isterseniz fizyoterapistiniz bu oturumların ne kadar süreceğiyle alakalı size bilgi verebilir.

Hastalar önerilen tüm egzersizleri uygulamazsa veya programlarına yeteri kadar zaman ayırmazsa, fizyoterapi ağrıyı hafifletmeyebilir. Belirlenmiş terapi süresinin altına inmeden eksiksiz şekilde devam ettirmek bel ağrılarını hafifletip daha iyi duruşun korunmasına yardımcı olur ve tekrar eden ağrıların önlenmesine yardımcı olur.