Ağız Diş Sağlığı ve Hastalıkları

Diş ünitemizde, güvenli anestezi ve cerrahi seçenekleri ile başta dental implant ve gömülü diş operasyonları olmak üzere her türlü diş tedavisi “hijyen” ve “güven” ilkelerine bağlılıkla yapılmaktadır.

Hastanemizin Ağız ve Diş Sağlığı bölümünde yapılan uygulamalar

-Ağız, diş ve çene cerrahisi (diş çekimi, gömük ve komplikasyonlu dişlerin çekimi, sürmemiş dişlerin çekimi ya da ortodonti amaçlı üzerlerinin açılması, ağız içindeki kist ve enfeksiyonların (abselerin) tedavisi, diş köklerinde oluşan kistlerin rezeksiyonu)

-İmplant tedavisi (eksik dişlerin tamamlanması amaçlı çene kemiğine yapay titanyum diş köklerinin yerleştirilmesi)

-Protez (sabit protezler-kuron ve köprü restorasyonları, hareketli protezler-total, bölümlü ve hassas bağlantılı protezler, implant üstü protezler)

-Periodontoloji (dişeti hastalıkları) (diş taşı temizliği ve polisaj, kök yüzeyi düzleştirilmesi)

-Diş beyazlatma uygulamaları (lazerle beyazlatma, kimyasal beyazlatma)

-Röntgen (panaromik röntgen çekimleri)

%100 Hijyen

Diş hastalıkları tedavilerimizde hijyene verdiğimiz önemin %100 olduğundan hiç şüpheniz olmasın.

%100 Güven

Diş hastalıkları tedavilerimizde bize güvenebileceğinizden emin olabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

İmplant, eksik dişlerin tedavisinde kullanılan çene kemiklerine yerleştirilen yapay diş kökleridir. İmplantlar titanyum veya alaşımlarından üretilir. Ağız sıvılarından etkilenmeyecek ve oluşacak kuvvetlere karşı dayanıklı olacak yapıdadır.

 

Muayene öncesinde çekilen panoramik film ve uzman diş hekiminin muayenesi sonucunda dişin konumuna, sürülme durumuna ve çene yapısına bağlı olarak endikasyonu değişir. Uzman diş hekiminin yönlendirdiği tedavi planlaması çözüm için en sağlıklısı olacağından bu doğrultuda ilerlenmesi tavsiye edilir.  

 

Diş beyazlatma işlemi hastanın beyazlatma işlemi sonrası ağız ve diş bakımına ve kullanımına da bağlı olarak (düzenli fırçalama, tüketilen gıdalar…) en az 2 sene kullanım olanağı sunar.